Welco esindusmeeskonna uueks lootsiks asub ülikogenud Meelis Eelmäe

Meil on hea meel teatada, et Welco esindusmeeskonna uueks lootsiks asub ülikogenud Meelis Eelmäe!

Eelmäe näol on tegemist kogenud treeneriga, kes on olnud jalgpalliga seotud kogu oma elu, mängides ise 90ndate alguses kõrgliiga tasemel Pärnu Kalakombinaadi/MEK eest ning tulnud ka Eesti karikavõitjaks. Peale mängijakarjääri lõppu on meie esinduse uuel juhendajal ette näidata ka korralik karjäär treenerina. 2001. aastal viis ta mängiva peatreenerina tolleaegse Pärnu Levadia meistriliigasse, kolm aastat hiljem suutis kõrgliigasse tõsta Tartu Tammeka.

2006. aastal lõi Eelmäe noorteklubi Tartu Santos, mis kasvas kiiresti üheks Eesti suuremaks noorteklubiks. Viimased kaks aastat on Santos ja Welco ühiselt tegelenud ühtse ja tugeva jalgpallisüsteemi ehitamisega ning sellest tulenevalt jõudsime arusaamisele, et Meelise kogemusi treenerina peab esindusmeeskonna arendamisel ära kasutama.

Otsus Welco esindusmeeskonda juhendama asuda tuli uuele peatreenerile tema sõnul lihtsalt: “Olla peatreener või olla klubijuht, olla keevitaja või olla riigi president, poliitik või arst – sel pole mingit vahet, millist ametit keegi peab. Oluline on teha seda, mis sulle siin elus tõeliselt rõõmu pakub ja läbi selle teenida meie ühiskonda,” rääkis uus esindusmeeskonna loots. “Kõik, mida ma teen siin elus, on tehtud pühendumise ja rõõmuga ja seetõttu ei pea ma oma tegemisi ealeski nimetama tööks: kõik on mulle puhas rõõm. Pühendumust, rõõmu ja rahulolu ootan ma ka kõigilt mängijatelt ning tundub, et poisid on sellest juba aru saanud,” lisas Eelmäe.

Esindustiim on uue peatreeneri käe all hooajaks valmistunud juba rohkem kui kuu aega ja Eelmäe sõnul on ettevalmistusperiood alanud igati libedalt: “Pool on klassikalises tehnikas, pool vabatehnikas, aga kurta ei ole millegi üle – kõik, mis ei tapa, teeb tugevaks. Hooaja eesmärgiks on mängijate oskuste arendamine ja mängijate eneseteadlikkuse tõstmine ning seeläbi võistkonna ülesehitamine ning üldise taseme pidev kasv.”

Lisaks Eelmäele on meil hea meel teatada ka ülejäänud treenerite tiimi täienemisest. Peatreenerit abistavad treeningprotsessis Siim Säesk ning mängivate treeneritena Ander Vool ja Karl Joosep Mark, kellest viimane tegeleb võistkonna füüsilise ettevalmistusega. Videoanalüüsi eest vastutab Rain Näkk. Lisaks jätkavad taustajõudude seas pikka aega meeskonnaga tegelenud füsioterapeut Kristjan Mardo ja väravavahtide treener Roman Gnibida.

Soovime omalt poolt uuele peatreenerile ja kogu treenerite tiimile palju võite ja häid mänge!