Üldinfo

Tartu JK Welco on 2008. aastal loodud Eesti suurim kogukondlik jalgpalliklubi. See tähendab, et JK Welco kuulub tema mängijatele ja fännidele, kes moodustavad umbkaudu 150-liikmelise üldkogu.

Tartu JK Welco kuulub ühisesse jalgpallisüsteemi Tartu Jalgpallikool Santosega. Koostööd alustati 2019. aastal ning alates 2020. aastast on Santos Welco ametlik jalgpallikool, mis tegeleb lastele ja noortele jalgpallihariduse andmisega. Seega on süsteemis esindatud nii noorte-, saavutus- kui ka harrastusjalgpall. Welco-Santos jalgpallipüramiidi kuulub kokku 750 jalgpallurit – 140 saavutus- ja harrastusjalgpallurit, 250 grupitreeningutel osalevat last ning umbes 360 lasteaedade huviringitreeningutel osalevat last. Klubi esindusvõistkond mängib 2021. aastal Eesti Meistrivõistluste Esiliiga tasandil ning heitleb pääsu eest aste kõrgemale. Peamiselt järelkasvumängijatest koosnev duubelvõistkond aga II liiga Põhja/Idatsoonis.

JK Welco jaoks on oluline, et kõik, kes tahavad jalgpalli mängida ja kuuluda Welco kogukonda, leiaksid endale meie juures sobiva väljundi. Seepärast panustab JK Welco saavutusjalgpalli kõrval ka tugevalt harrastusjalgpalli. Seetõttu loodi klubi 10. sünnipäeval kolmas liigavõistkond Welco X, mis peamiselt Welco legendidest ehk esimeste generatsioonide mängijatest, kuid ka uutest jalgpallihuvilistest.

Klubil on ka võistkonnad meeste ja naiste Rahvaliigas. Peamiselt fännidest koosnev Welco rahvaliiga võistkond mängib sel aastal meeste rahvaliiga B-tasemel, 2016. Aastal loodud Welco Naiskond aga naiste Rahvaliigas, kus viimasel kolmel aastal on lõpetatud medalitega!