Ajalugu

Kui aastal 2007 tuli kokku punt ülikooli esmakursuslastest ja Tartu gümnasistidest jalgpallientusiaste, siis ei oleks mehed ka oma kõige metsikumates unenägudes suutnud ilmselt ette kujutada, et lihtsast soovist osaleda Tartu linna jalgpallimeistrivõistlustel kujuneb välja Eesti üks tuntumaid ning omanäolisemaid jalgpalliklubisid.

„Kuldsel 2008ndal“ aastal alustati liigateekonda suuresti tänu majandusbuumi laineharjal purjetanud OÜ Welco Elektri omaniku vastutulelikkusele – nii sai peasponsor ka klubi vaderiks ning JK Welco Elekter alustas oma kangelasteekonda IV liiga lõunatsoonis. Esialgses koosseisus said kokku noored ning hakkajad koolipoisid, kelle sihiks oli anda endast maksimum ning hea tiimitunde toel võidelda liigas kõrgete positsioonide eest.

Seatud eesmärgid jäid aga saavutamata, sest säravad illusioonid ja hall reaalsus ei läinud kuidagi kokku. Siiski ei jäänud „elektrikute“ ponnistused jalgpalliplatsil nende sõpradele-tuttavatele-pereliikmetele võõraks – mehi käis väljaku kõrval toetamas arvestatav hulk inimesi. Kuna jalgpalli ei ole aga sünnis vaikides vaadata, võtsid hakkajamad toetajad ülesse laulujoru ja toetushüüded ning õige pea oli sündinud ka Eesti jalgpalli üks legendaarseimaid fännipunte Electric Legion.

Klubi on arenenud mühinal ning 2024. aastal on meil viis täiskasvanute võistkonda ja ligi 125 mängijat, kes esindavad uhkelt Welco mustvalgeid värve nii Eesti tippliigas kui erinevates amatöörliigades. Klubi järelkasvu moodustab 16 treeninggrupiga jalgpallikool Santos, mille kõige vanemasse gruppi kuuluvad noored koputavad aasta-aastalt üha tugevalt Welco esindus- ja duubelmeeskonna uksele. Täna heitleb Welco esindusmeeskond Esiliigas kõrgete kohtade nimel, kuid süües kasvab isu ning koos alati lojaalse fännirühmituse Electric Legioniga ning pühendunud ja sihikindla töö läbi on meie jalgpallisüsteemi eesmärgiks jõuda Eesti klubijalgpalli kõrgeimasse tippu!

II hooaja esimene mäng vs Navi Vutiselts (2009)
II hooaja esimene mäng vs Navi Vutiselts (2009)