Welco esindusmeeskond võitis Esiliiga B!

Novembri keskpaigaks olid 2023. aasta hooaja lõpetanud kõik Welco võistkonnad ja klubi ajaloos esimest korda tõsteti pea kohale liigavõidukarikas, kui esindusmeeskond võitis Esiliiga B-s esikoha!

Foto: Kristel Zovo

Welco esindustiimi peatreeneri Jaanus Reiteli sõnul oli selle hooaja eesmärgiks liigavõit, mis ühtlasi tagaks järgmiseks hooajaks koha astme võrra kõrgemal ehk Esiliigas. Augustikuu lõpus leidsid meie mehed end aga raskest seisust, kui võõrsil juhiti toonase tabeliliidri Tallinna Kalevi U21 vastu kümme minutit enne lõppu 2:0, kuid kehva lõpu tõttu tuli vastu võtta valus 2:3 kaotus – nii läks kaotsi kolm magusat punkti ja Welco leidis end 25 vooru järel neljandalt kohalt, vahe liiga liidriga oli 11 punkti.

Seejärel alustati aga võimsa hooaja lõpuspurdiga ja võideti seitse mängu järjest, punkte tuli ära anda alles oktoobri lõpus, kui võõral väljakul tehti 2:2 viik Tammeka U21 võistkonnaga. Selleks hetkeks oli meie meestel koos 65 punkti ja hoiti Tallinna Kalevi U21 järel teist kohta, sealjuures vahe tallinlastega oli ainult üks punkt. Ees ootasid kaks tähtsat kodumängu ja neist esimeseks sõitis külla Narva Trans U21, keda Welco polnud suutnud sel hooajal veel kordagi võita. Nüüd pandi aga külalised korralikult paika ja võeti 4:0 võit, mille järel kerkis Welco liigatabeli liidriks, Tallinna Kalevi duubel jäi ühe punktiga selja taha.

Hooaja eelviimases voorus läksid meie mehed linnalahingus vastamisi Tartu Kaleviga ning 400pealise publiku ees võeti 3:1 võit. Kuna samal ajal peetud kohtumises Tallinna Kalev U21 kaotas, suurenes Welco edu liigatabelis nii suureks, et enam polnud pealinna klubi meestel võimalik esikohta endale noppida ja nii sai eelviimase vooru järel selgeks, et Welco on Esiliiga B võitja! Hooaja viimaseks mänguks sõitsid meie mehed külla Kuressaarele, keda võideti nii Tartust kui Tallinnast kohale sõitnud fännide ees koguni 6:1. Nii lõppes hooaeg meie esindusmeeskonna jaoks Esiliiga B esikohaga, koguti 74 punkti, 23 võitu, tehti 5 viiki ja tuli vastu võtta 8 kaotust (väravatevahe jäi 92:42).

„Olen tulemusega rahul, sest kaks aastat süstemaatilist tööd tasus end lõpuks ära,“ sõnas hooaja kokkuvõtteks esindusmeeskonna peatreener Jaanus Reitel. „Ja see süstemaatiline töö oli kõigi poolt: treenerite, mängijate, kogu klubi poolt. Kõik osapooled panustasid sinna väga suure osa oma ajast, et teha asju paremini ja stabiilsemalt ning me suutsimegi seda teha paremini kui teised võistkonnad meie liigas. See tõigi tulemuse,“ lisas Reitel.

Welco esindusmehed tähistasid klubi ajaloolist esimest liigavõitu koos fännidega hoogsa lõpupeoga ja detsembrikuus käidi pidulikul aastalõpugalal ka kuldsete medalite järel.

Foto: Liisi Troska

Welco II lõpetas oma hooaja novembri keskpaigas ja kokkuvõttes saadi 14 võistkonna hulgas kirja kuues koht. Koguti 45 punkti, saldosse jäi 13 võitu, kuus viiki ja seitse kaotust (väravatevahe 78:43). “Kui hinnata meie meeskonna hooaega mingis pallisüsteemis, siis võtaksin aluseks liigas osalenud meeskondade arvu ehk 14 oleks maksimumhinne. Sealt järelduks, et meie hinne võiks olla üheksa punkti 14st. Kõiki tegureid arvesse võttes on see ka adekvaatne hinnang hooajale. Eelkõige seetõttu, et liigatabel ei valeta ja näitab ära meeskonna keskmise taseme terve hooaja lõikes,“ sõnas duubelmeeskonna peatreener Taivo Idavain.

Welco X saavutas III liiga Lõuna piirkonnas kolmanda koha ja hooaja numbriteks jäid 14 võitu, üks viik ning viis kaotust, millega koguti 43 punkti (väravatevahe 70:41). Esimest hooaega X-mehi tüürinud peatreener Rauno Puusepp jäi hooajaga rahule. ”Eks mingid paar tõrvatilka ikka meepotist leiab. Teine koht ei jäänud kaugele (teisena lõpetanud FC Otepääga koguti sama palju punkte, aga parem omavaheliste mängude punktide suhe andis eelise Otepääle- toim), aga me ei suutnud omavahelises mängus Otepääle väravat lüüa. Pigem see kolmas koht ei olnud üllatus, sest teadsin, et stabiilse koosseisuga oleme võimelised hästi mängima,” rääkis Puusepp.

Welco naiskond osales sel hooajal rahvaliiga B-tasandil, kus koguti neli võitu, kolm viiki, üks kaotus ning kokkuvõttes 15 punkti. See andis viieliikmelises alagrupis kolmanda koha, kusjuures alagrupi esikohast jäi Welconaisi lahutama vaid kaks punkti ja teine koht jäi ühe punkti kaugusele. ”Võrreldes eelmise hooajaga on naiskond kindlasti teinud suure sammu edasi,” kiitis peatreener Artur Aus oma hoolealuseid. ”Tüdrukud on palliplatsil enesekindlamad ning suudavad otsuseid kiiremini vastu võtta. Usun, et ka tüdrukud ise võivad rahule jääda, sest kui võrrelda eelmist aastat, kus jäädi tabeli lõpuotsa, ja seda hooaega, kui mängiti juba esikohtade peale, on see muutus olnud igati positiivne,” ütles Aus.

Nii saab Welco 2023. aasta kokku võtta väga edukalt ja suured tänusõnad kõigile, kes selle aasta nii vingeks tegid!

Foto: Kristjan Praks