Superuudis: Kaur Kivila jätkab karjääri välismaal

Welcol on äärmiselt hea meel teatada, et klubi ajaloos esimest korda siirdub Welco särki kandnud mängija välisliigasse, kui meie esindusmeeskonna noor väravavaht ja Santose Jalgpallikooli kasvandik Kaur Kivila asub esindama Itaalia kõrgliigas mängiva Hellas Verona primavera ehk U19 võistkonda! 💪

Eelmise kuu lõpus Hellas Verona juures testimisel käinud 16-aastane Kivila oli oma esimese välislepingu üle arusaadavalt rõõmus. “See on minu võimalus ja ma tahan selle hästi ära kasutada,” rääkis Kivila. Ta lisas, et oli Itaalias toimunud testimist pikalt oodanud: “Itaallased on tõeline jalgpallirahvas. Sellises seltskonnas oli meeldiv olla ja sellepärast olin valmis ka võimalusel ka tagasi minema.”

Tänavu novembris 17. sünnipäeva tähistav Kivila on sel hooajal mänginud Esiliiga B-s Welco esindusmeeskonna eest 22 mängu ja 1965 minutit, kirja on ta saanud viis nullimängu. “Kuna huvi on tuntud üle aasta, siis on mul olnud aega, et peas asjad läbi mõelda,” kommenteeris Kivila oma valmisolekut välismaale siirdumise kohta. “Ise usun, et olen valmis ja saan hakkama. Eks näis.”

U16 ja U17 noortekoondiste eest mänginud ning hetkel U18 koondise hingekirja kuuluv Kivila lisas, et klubiga ei lepitud otseselt kokku, mitmendaks väravavahiks ta U19 võistkonna juurde võetakse. Küll aga anti noorele puurilukule kuni aasta lõpuni aega, et uue keskkonnaga kohaneda ja harjuda ning seejärel juba mänguaja pärast konkureerima hakata. “Ei ole väga vahet, mitmendaks ma praegu lähen. Usun, et treeningutel saan end piisavalt näidata, oma koht tuleb välja teenida,” oli noor puurilukk enesekindel.

Ülemineku kokkuvõtteks sõnas Kivila, et on Welcole ja teda kasvatanud Santose noortesüsteemile ja kõikidele treeneritele ning tiimikaaslastele väga tänulik. “Santos ja Welco on andnud mulle võimaluse tegeleda jalgpalliga, kasvada ja areneda ning andnud mulle sõbrad ja tiimikaaslased kogu eluks. Jalgpallis ei tee üksi suurt midagi ära. See on meeskonnamäng ja see, et ma täna Itaalias olen, on võimalik vaid tänu meeskonnale. See klubi ja need inimesed ongi minu meeskond, suur aitäh teile kõigile!” ütles Kivila.

Welco tegevjuht Edgar Leht ütles esindustiimi esiväravavahi ülemineku kohta, et Kauri vastu on pikemat aega tuntud huvi nii Itaalia ja Prantsusmaa akadeemiatest kui ka Eesti tippklubidest. “See üleminek on olnud aja küsimus ja oleme selle realiseerumise nimel eesmärgipäraselt töötanud. Tema puhul on välismaa akadeemia olnud esimene eesmärk. Oluline oli leida parim võimalik keskkond, kus Kaur oma arengus järgmise sammu saaks teha ning Hellas Verona huvi tema vastu oli peale testiperioodi konkreetne ja tõsine.

”Üleminek kinnitab Lehe sõnul ka seda, et Welco ja Santose loodud jalgpallisüsteem töötab õiges suunas. “Meil on Kauri üle väga hea meel ja soovime talle palju edu ning kõrget lendu!” rääkis Leht. “Süsteemi perspektiivi näitab see, et meil on head treenerid ja klubi töötab noortega õiges suunas. Kauri üleminek näitab ka seda, et meil on jalgpallimaailmas head sidemed ning meie juurest on andekatel noortel võimalik siirduda maailma tippklubide juurde. Tähtis on ka see, et meie noored teeksid eesmärgipäraselt ja motiveeritult tööd ning usaldaksid seda protsessi, siis avanevad ka sellised võimalused” lisas Leht.

Hellas Verona esindusmeeskond mängib Itaalia kõrgliigas ja hetkel hoitakse seal nelja vooru järel seitsmendat kohta. Klubi U19 noortevõistkond alustas septembri teises pooles liigamängudega Primavera 2 tasandil ja kahe vooru järel hoitakse liigas neljandat kohta.