Esindusmeeskonna peatreenerina ei jätka sel hooajal senine juhendaja Janar Sagim

Anname teada, et meie esindusmeeskonna peatreenerina ei jätka sel hooajal senine juhendaja Janar Sagim, kes võtab jalgpallist pisikese puhkuse.

“Oma Esiliiga karussellil tiirlemise ajal on mul erinevatel põhjustel õnnestunud klassikalist terviklikku hooaega juhendada vist ainult ühel korral. See eelmise aasta keeruline hooaeg ei olnud klassikaline, kuigi Welcole algas paljutõotavalt ja väga tormiliselt hokiskooriga. Natuke kahju, et ei saanud näha, kuidas selle hooga oleks edasi saanud minna,” vaatas Sagim tagasi 2020. aasta avavoorule, mida tema hoolealused alustasid 5:3 võiduga.

“Pärast eriolukorra pausi polnud heal preseasonil enam olulist rolli. Hooaja eel nägin eelneva Esiliiga aasta põhjal ühe probleemina seda, kes hakkab tekitatud olukordi realiseerima. Ja prohvetlikult keeruliselt sellega ka läks, eriti hooaja esimeses pooles. See, et olime tabelis teisel kohal, samas väravalööjate edetabelis oli Welcost ainult üks mees ja üldse lõi liigas vastaste väravasse palli 17 meest, pole teab, mis tavaline (samas võis pauk tulla peaaegu igast jalast). Järgmiseks hoojaks soovin võistkonnale korraliku ja enesekindla väravaküti esilekerkimist,” lisas senine peatreener.

Mulluse hooaja kohta sõnas Sagim veel nii: “Hooaja eesmärk sai täidetud: hooaja eel taheti nii medalit, promotsiooni kui ka võidutunde kogemist. Väikse tõrvatilgana võib välja tuua suure endale lüüa lastud väravate arvu ja seda eriti hooaja päris viimastes mängudes kui Esiliigasse tõus oli juba kindel. On oluline keskenduda ja mitte jalga sirgeks lasta ka nendes olukordades, kus erinevatel põhjustel enam midagi mängus ei ole. Positiivses võtmes võib eriti välja tuua esimese 1:0 võõrsilmängu Paidega ja teise 4:0 kodumängu Nõmme Kaljuga – treeneripingilt on väga head need mängud, kus on võimalus lihtsalt istuda ja mängu nautida. Loodan, et uuel hooajal tuleb neid mänge oluliselt rohkem.”

Pikalt Santose süsteemis treenerina töötanud Sagim vaatas tagasi ka oma kogu senisele perioodile ja tõi välja positiivse asjaolu, et klubist on sirgunud ja kindlasti veel välja kasvamas noori, kes jõuavad kaugele. “Aus ülestunnistus on, et Eesti koondise mäng, mida üle pika aja 90 minutit järjest vaatasin, oli võõrsilmäng Itaaliaga. Põhjuseks loomulikult Markus Soomets. Minu aeg jalgpalli juures on jätnud kustumatuid mälestusi noorteklassidest Esiliigani. Seega on eriti nostalgiline näha mõnda tuttava nimega meest sinises särgis hümni laulmas ja noorteklassis tuttavate liigutustega palli vahelt võtmas. Kindlasti parimad soovid ja edu nii pesast äralennanutele kui uutele väikestele punavalgetele pallivõluritele,” soovis Sagim.

Ta lisas lõpetuseks selgituseks: Klubis kõigile – ja eriti meestele, kellest mõnega olen terve dekaadi jalgapallipõldu kündnud – eriline respect. Tänan eriliselt kõiki, kes WJKS edule oma panuse andnud: noored- ja vanemad mängumehed, lapsevanemad, fännid, samuti vastased lähemalt ja kaugemalt jne. Aga praegu võtan poliitilise vastutuse 2020. aasta hooaja ja liiga mittevõitmise eest ning erinevatel põhjustel tuleb võtta jalgpallimelust paus.

”Suur-suur aitäh Janarile kõikide seniste mängude, võitude ja emotsioonide eest. Jõudu jalgpallipausi ajaks ja ootame Sind juba varsti tagasi!